Վարչապետի որոշմամբ հայկական ևս մեկ պատվիրակություն կմեկնի Բաքու. կազմը հայտնի է
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ դեկտեմբերի 4-7-ը հայկական ևս մեկ պատվիրակություն կմեկնի Բաքու: Վերջին 20 օրերի ընթացքում սա հայերից բաղկացած երկրորդ խումբն է, որ մեկնում է Ադրբեջան:
Հայկական պատվիրակության կազմում են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը, նույն նախարարության ավտոմոբիլային տրանսպորտի քաղաքականության վարչության տեխնիկական քաղաքականության բաժնի պետ Արման Կարապետյանը և ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության բազմակողմ քաղաքականության ու զարգացման համագործակցության վարչության խորհրդական Արտեմ Ազնաուրյանը:
Այդ օրերին Ադրբեջանի մայրաքաղաքում տեղի է ունենալու Եվրոպա-Կովկաս-Ասիա միջազգային տրանսպորտային միջանցքի (ՏՐԱՍԵԿԱ) Միջկառավարական հանձնաժողովի 14-րդ նստաշրջանը, ինչպես նաև կառույցի 20-ամյակին նվիրված ժողովը:
Նոյեմբերի 17-21-ը տեղի էր ունեցել հայ և ադրբեջանցի լրագրողների խմբերի փոխադարձ այց. Հայաստանի և Արցախի զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներն այցելել էին Ադրբեջան, իսկ ադրբեջանական ԶԼՄ ներկայացուցիչները՝ Հայաստան և Արցախ:

Армянская правительственная делегация отправится в Баку
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна 4-7 декабря еще одна армянская делегация отправится в Баку.
В составе армянской делегации - заместитель министра территориального управления и инфраструктур РА Армен Симонян, начальник отдела технической политики управления политики автомобильного транспорта того же министерства Арман Карапетян и советник управления многосторонней политики и сотрудничества в области развития МИД РА Артем Азнаурян.
В эти дни в столице Азербайджана состоится 14-ая сессия межправительственной комиссии по международному транспортному коридору Европа-Кавказ-Азия (ТРАСЕКА), а также собрание, посвященное 20-летию структуры.
17-21 ноября состоялся взаимный визит групп армянских и азербайджанских журналистов. Представители СМИ Армении и Арцаха посетили Азербайджан, а представители азербайджанских СМИ - Армению и Арцах.