Ալիևը վստահեցնում է՝ «Ադրբեջանն աջակցում է տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգին»
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնի համանախագահներ Վայրա Վիկե-Ֆրեյբերգային և Իսմայիլ Սերագելդինին, տեղեկացնում է ԱՊԱ-ն:
Նշվում է, որ անդիպմանը մտքեր են փոխանակվել գլոբալ և տարածաշրջանային օրակարգի հարցերի, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շուրջ, նշվել է, որ ՛՛Ադրբեջանն աջակցում է տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգին՛՛:
Ալիևն ասել է, որ ՛՛խաղաղության օրակարգի հիմքը կազմող հիմնարար սկզբունքները և խաղաղության համաձայնագրի նախագիծը նույնպես պատրաստվել և ներկայացվել են հենց Ադրբեջանի կողմից՛՛:
Նրա խոսքով՝ իր երկիրն ՛՛ակտիվորեն աջակցում է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության օրակարգին՛՛ (չակերտները-խմբ.):

Алиев заверяет: ՛՛Азербайджан поддерживает региональную мирную повестку՛՛
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял сопредседателей Международного центра Низами Гянджеви Вайру Вике-Фрейбергу и Исмаила Серагельд, сообщает АПА.
Отмечается, что на встрече состоялся обмен мнениями по вопросам глобальной и региональной повестки дня, процессу нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией, было отмечено, что " Азербайджан поддерживает региональную мирную повестку дня՛՛.
Алиев сказал, что "основополагающие принципы, составляющие основу мирной повестки дня, и проект мирного соглашения также были подготовлены и представлены самим Азербайджаном՛՛.
По его словам, его страна "активно поддерживает мирную повестку дня в регионе Южного Кавказа" (кавычки-ред.).