Ադրբեջանի ՊՆ ղեկավարը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարին ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը և ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը քննարկել են ռազմական համագործակցությունը և տարածաշրջանային անվտանգությունը, տեղեկացնում է Report-ը:
Ինչպես հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ-ից՝ Հասանովը շնորհակալություն է հայտնել ՆԱՏՕ-ին՝ ՛՛30-ամյա օկուպացիայի՛՛ ընթացքում և ներկա ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ՛՛տարածքային ամբողջականությանը՛՛ աջակցելու համար:
Նշվում է, որ ադրբեջանական կողմը ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությանը տեղեկացրել է ՀՀ-Ադրբեջան սահմանին տիրող իրավիճակի մասին:
Իր հերթին Ստոլտենբերգը բարձր է գնահատել ադրբեջանական բանակի զինծառայողների պրոֆեսիոնալիզմը խաղաղապահ առաքելություններում և այլ ոլորտներում գործունեությունը ՆԱՏՕ-ի հետ գործընկերության շրջանակներում:

Глава Минобороны Азербайджана представил генеральному секретарю НАТО ситуацию на армяно-азербайджанской границе
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов и генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг обсудили военное сотрудничество и региональную безопасность, сообщает Report.
Как сообщили в Минобороны Азербайджана, Гасанов поблагодарил НАТО за поддержку "территориальной целостности" Азербайджана во время "30-летней оккупации" и в настоящее время.
Отмечается, что азербайджанская сторона проинформировала делегацию НАТО о ситуации на армяно-азербайджанской границе.
В свою очередь Столтенберг высоко оценил профессионализм военнослужащих азербайджанской армии в миротворческих миссиях и деятельность в других сферах в рамках партнерства с НАТО.