Վարչապետն ընդունել է Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակ Գերաշնորհ Արքեպիսկոպոս Ժոզե Ավելինո Բեթենկուրին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակ Գերաշնորհ Արքեպիսկոպոս Ժոզե Ավելինո Բեթենկուրին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և Սուրբ Աթոռի միջև համագործակցությունը և նշել, որ հայկական կողմը շահագրգիռ է հետևողականորեն զարգացնել ու ամրապնդել կապերը Վատիկանի հետ՝ հիմնված քրիստոնեական արժեքների և մշակութային ժառանգության վրա:
Երկուստեք ընդգծվել է Հայաստանի և Սուրբ Աթոռի միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպման անհրաժեշտությունը: Այս համատեքստում, կարևորվել է առաջիկայում Սուրբ Աթոռի պետքարտուղար կարդինալ Պիետրո Պարոլինի այցը Հայաստան:

Пашинян принял Апостольского нунция Святого Престола в Армении, архиепископа Жозе Авелину Бетанкура
Премьер-министр Никол Пашинян принял Апостольского нунция Святого Престола в Армении, архиепископа Жозе Авелину Бетанкура.
Премьер-министр высоко оценил сотрудничество между правительством Республики Армения и Святым Престолом и отметил, что армянская сторона заинтересована в последовательном развитии и укреплении основанных на христианских ценностях и культурном наследии связей с Ватиканом.
Двусторонне была подчеркнута необходимость организации взаимных визитов на высоком уровне между Арменией и Святым Престолом. В этом контексте была отмечена важность предстоящего визита государственного секретаря Святого Престола кардинала Пьетро Паролина в Армению.