Փետրվարի 28-ից մարտի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում Իրանից Հայաստանի տարածքով տեղափոխվել են 41 երկրի քաղաքացիներ․ ԱԳՆ
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ փետրվարի 28-ից մարտի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում Իրանից Հայաստանի տարածքով տեղափոխվել են 41 երկրների քաղաքացիներ.
Հարևան երկրներից՝ Վրաստան, Թուրքիա, Իրան,
Ամերիկյան մայրցամաքի երկրներից՝ ԱՄՆ, Մեքսիկա, Ուրուգվայ,
Եվրոպական երկրներից՝ Ավստրիա, Գերմանիա, Իտալիա, Լատվիա, Միացյալ Թագավորություն, Նիդերլանդներ, Նորվեգիա, Շվեդիա, Շվեյցարիա, Պորտուգալիա, Ուկրաինա, Ֆրանսիա,
Եվրասիական և Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի երկրներից՝ Ավստրալիա, Բելառուս, Թուրքմենստան, Հնդկաստան, Ղազախստան, Ղրղզստան, Նեպալ, Նոր Զելանդիա, Չինաստան, Տաջիկստան, Ռուսաստան, Ուզբեկստան, Ֆիլիպիններ,
Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի երկրներից՝ Գվինեա, Եմեն, Զիմբաբվե, Իրաք, Լիբանան, Հարավային Աֆրիկա, Մարոկկո, Նիգերիա, Սիերա Լեոն, Սիրիա:
Հավելենք, որ ԱՄԷ-ից տեղափոխված անձանց կազմում ևս եղել են այլ երկրների քաղաքացիներ, ովքեր նախընտրել են իրենց երկրներ վերադառնալ ՀՀ-ով տարանցիկ չվերթով։

МИД: За неделю из Ирана через Армению были эвакуированы граждане 41 страны
В период с 28 февраля по 6 марта из Ирана через Армению были эвакуированы граждане 41 страны, сообщило Министерство иностранных дел республики.
«Из соседних стран: Грузия, Турция, Иран,
Из стран американского континента: США, Мексика, Уругвай,
Из европейских стран: в Австрию, Германию, Италию, Латвию, Великобританию, Нидерланды, Норвегию, Швецию, Швейцарию, Португалию, Украину, Францию,
Из стран Евразийского и Тихоокеанского региона: в Австралию, Беларусь, Туркменистан, Индию, Казахстан, Кыргызстан, Непал, Новую Зеландию, Китай, Таджикистан, Россию, Узбекистан, Филиппины,
Из стран Ближнего Востока и Африки: Гвинею, Йемен, Зимбабве, Ирак, Ливан, Южную Африку, Марокко, Нигерию, Сьерра-Леоне, Сирию.
Добавим, что среди эвакуированных из ОАЭ были также граждане других стран, которые предпочли вернуться в свои страны транзитным рейсом через Армению», - говорится в сообщении ведомства.