ԱՄՆ պետքարտուղարության ներկայացուցիչը հանդիպել է ՀՀ ԶՈՒ 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի հետ և դիտարկել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը
Պետքարտուղարության Կովկասի և տարածաշրջանային հակամարտությունների հարցերով գրասենյակի տնօրեն Մարկ Կամերոնն այցելել է Գեղարքունիքի մարզ, եղել Վարդենիս ու Սոթք բնակավայրերում։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը։
Կամերոնը հանդիպել է ՀՀ ԶՈՒ 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի հետ և դիտարկել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը։
Այցի ընթացքում նա ընդգծեց Միացյալ Նահանգների շարունակական աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանության և Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության հարցերում։

Директор Управления по делам Кавказа и региональным конфликтам Госдепартамента отправился в Гегаркуник и населенные пункты Варденис и Сотк
Директор Управления по делам Кавказа и региональным конфликтам Госдепартамента Марк Кэмерон отправился в Гегаркуник и населенные пункты Варденис и Сотк, чтобы встретиться с командующим штабом 2-го корпуса Вооруженных сил Республики Армения и понаблюдать за ситуацией на армяно-азербайджанской границе.
Во время своего визита он подчеркнул неизменную поддержку США суверенитета Армении и прочного мира на Южном Кавказе.