Գեղարքունիքում ՊՆ զինծառայողը Mercedes-ով բախվել է արգելապատնեշին, հայտնվել ձորակում․ նա մահացել է
Սեպտեմբերի 2-ին ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 01։00-ի սահմանում Գեղարքունիքի մարզի բնակիչը՝ 23-ամյա Պավլիկ Բ․-ն իր վարած Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայով Ճամբարակ-Դրախտիկ ավտոճանապարհի 2-րդ կմ հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել ճանապարհին տեղադրված մետաղե արգելապատնեշներին և մի քանի պտույտ շրջվելով՝ հայտնվել ձախակողմյան ձորակում, գրում է shamshyan.com-ը։
Վթարի հետևանքով Պավլիկ Բ․-ն տեղում մահացել է։
Աղբյուրը հայտնում է, որ նյութերը վերջինիս կողմից փոխանցվել են Հայաստանի քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության 5-րդ կայազորային քննչական բաժին, քանի որ պարզվել է, որ մահացածը ծառայում էր ՀՀ ՊՆ N զորամասում՝ որպես պայմանագրային զինծառայող։

Погиб военнослужащий ВС РА
2 сентября в Гегаркуникской области произошла трагическая авария. Как сообщает shamshyan.com, в районе 01: 00 житель Гегаркуникской области, 23-летний Павлик Б. на 2-ом километре автодороги Чамбарак-Драхтик на своем автомобиле марки «Mercedes» выехал за пределы проезжей части дороги, врезался в металлические барьеры на обочине, и, перевернувшись несколько кругов, оказался в ущелье.
В результате аварии водитель «Mercedes-а» погиб на месте. Согласно порталу, материалы дела были переданы в 5-й Гарнизонный следственный отдел Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении, поскольку выяснилось, что погибший являлся военнослужащим-контрактником N-ой воинской части ВС РА.