Երկրաշարժ Հայաստանում․ Գեղարքունիքի մարզում զգացվել է 5, Երեւանում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ
Օգոստոսի 12-ին, տեղական ժամանակով ժամը 02:02-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 22:02-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40․20⁰ և արևելյան երկայնության 45.22⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով՝ Հայաստան՝ Մարտունի քաղաքից 9 կմ հյուսիս-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ 4.2 մագնիտուդով երկրաշարժ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5-6 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Գեղարքունիքի մարզում՝ 5 բալ, Կոտայքի մարզում՝ 4 բալ և Երևան քաղաքում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ։

Землетрясение в Армении: Сила подземных толчков в эпицентре составила 5-6 баллов
12 августа в 02:02 по местному времени (22:02 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты Министерства внутренних дел Армении зарегистрировала землетрясение магнитудой 4.2 с географическими координатами 40.20⁰ северной широты и 45.22⁰ восточной долготы, с эпицентром в 9 км к северо-западу от города Мартуни, на глубине 10 км. Об этом сообщает Спасательная служба Министерства внутренних дел Армении.
Сила подземных толчков в эпицентре составила 5-6 баллов.
Землетрясение ощущалось в Гегаркуникской области — 5 баллов, в Котайкской области — 4 балла и в городе Ереван — 2-3 балла.