Անապայում լճում երեք հայ է մահացել
Երեք հայ՝ 36-ամյա Կարենը, 31-ամյա Վիգենը և նրանց 20-ամյա եղբորորդին խեղդվել են Անապայի մերձակայքում գտնվող մասնավոր լճում։
Ինչպես հայտնում է Интерфакс-ը՝ վկայակոչելով Կրասնոդարի երկրամասի արտակարգ իրավիճակների ծառայության աղբյուրը, վթարը տեղի է ունեցել նախորդ գիշեր Անապայի գինեգործական գործարաններից մեկի տարածքում։ Ենթադրվում է, որ նրանք ընկել են հիդրոցիկլից և խեղդվել: Այս վայրը ապահովված չէ լողի համար։
Voice Mag-ի հրապարակումը նշում է զոհերի անուններն ու տարիքը՝ նշելով, որ ողբերգությունը տեղի է ունեցել նրանց ընտանիքի անդամների աչքի առաջ։ Միջադեպը ֆիքսվել է տեսանյութով, որում երևում է, թե ինչպես է մանևրից հետո ռեակտիվ հիդրոցիկլը, որի վրա առանց փրկարար բաճկոնների նստած է երեք մարդ, կտրուկ պտտվում է, ինչի հետևանքով բոլորն ընկնում են ջուրը։
Ինչպես պարզվել է, երեքն էլ սուզվել են, քանի որ նրանցից կրտսերը լողալ չգիտեր և ցած է քաշել երկու հարազատներին, որոնք փորձել են փրկել իրեն։ Բոլոր մահացածների մարմինները հայտնաբերվել են երկուշաբթի գիշերը։ Հայտնի է, որ 20-ամյա սպանվածը Վրաստանի քաղաքացի էր։

Трое армян погибли на озере в Анапе
Трое армян - 36-летний Карен, 31-летний Виген и их 20-летний племянник утонули в частном озере под Анапой.
Как сообщает Интерфакс  со ссылкой на источник в экстренных службах Краснодарского края, несчастный случай произошел накануне вечером в районе одной из виноделен Анапы. Предположительно, три человека упали с гидроцикла и утонули. Данное место не оборудовано для купания.
Издание The Voice Mag  указывает имена и возраст погибших, отмечая, что трагедия произошла на глазах членов их семей. Случившееся сняли на видео, на котором видно, как как после маневра гидроцикл, на котором сидят три человека без спасательных жилетов, резко поворачивает, из-за чего все падают в воду.
Как выяснилось, все трое пошли на дно, поскольку младший из них не умел плавать и утянул вниз обоих родственников, которые пытались его спасти. Тела всех погибших нашли в ночь на понедельник. Известно, что 20-летний погибший был гражданином Грузии.