Քննչական կոմիտեն մանրամասներ է հայտնել Երևանում ոստիկանի սպանության դեպքից
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննություն է տարվում` ՀՀ ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ հարձակում կատարելու դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են Քննչական կոմիտեից։
Նախնական տվյալներով՝ հոկտեմբերի 16-ին` ժամը 04:20-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ «կենսաբանական մահ, հրազենային վերք ձախ բազկի շրջանում» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել 1981 թվականին ծնված Տիգրան Առաքելյանը և «գանգի գագաթային շրջանի  պատռվածք վերք ախտորոշմամբ» 1994 թվականին ծնված Ա. Հակոբյանը:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբ: Պարզվել է, որ հիվանդանոց տեղափոխված անձինք ՀՀ ոստիկանության ծառայողներ են, ովքեր նույն օրը՝ ժամը 03:40-ի սահմաններում, իրենց ծառայությունը կատարելու ընթացքում, «Հաղթանակ» զբոսայգու մուտքի մոտ նկատել են երկու անձի։ Վերջիններս, տեսնելով պարեկային մեքենան, դիմել են փախուստի։ Ոստիկանության ծառայողները հետապնդել են նրանց և Ազատության պողոտայում բռնել։ Բռնված անձինք փորձել են դիմել փախուստի, որի ժամանակ նրանցից մեկը հափշտակել է ոստիկաններից մեկին ամրակցված զենքը, հարվածել Ա.Հակոբյանի գլխին և կրակել Տ.Առաքելյանի ձախ բազկին, ով ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 238-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Կազմվել է քննչական խումբ, մշակվել քննչական պլան:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ժամանակ հայտնաբերվել են 1 հատ պարկուճ և 1փամփուշտ, արնանման հետքեր, վերցվել փորձանմուշներ: Առգրավվել են մահացածի հագին դեպքի պահին եղած հագուստները, որոնց վրա առկա են եղել արնանման հետքեր: Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական, օպերատիվ հետախուզական միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց հայտնաբերելու և նրանց գործողություններին քրեաիրավական գնահատական տալու վերաբերյալ:

Следственный комитет Армении представил подробности убийства полицейского в Ереване: два человека задержаны
В следственном отделе административных районов Канакер-Зейтун Следственного комитета Армении ведется следствие для выяснения обстоятельств нападения на сотрудников полиции. Два человека уже задержаны.
По предварительным данным, 16-го октября в 04:20 из медцентра «Сурб Григор Лусаворич» поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом «биологическая смерть, огнестрельное ранение в левую руку» доставлены Тигран Аракелян 1981 года рождения и А. А., 1994 года рождения, с диагнозом «рана вершины черепа».
Выяснилось, что доставленные в больницу лица являются служащими Полиции РА, которые в тот же день, в районе 03:40, во время исполнения своей службы, у входа в парк Победы заметили двух человек. Они, увидев патрульную машину, скрылись. Сотрудники полиции преследовали их и задержали на проспекте Свободы. Пойманные попытались сбежать, один из них схватил оружие, закрепленное за одним из полицейских и выстрелил ему в голову. Один из полицейских от полученных телесных повреждений скончался, другой получил тяжелое ранение.
По факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 238, части 2 статьи 316 и части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА.
Был проведен осмотр места происшествия, во время которого были обнаружены 1 гильза и 1 ампула, следы, похожие на кровь, взяты пробы.
Предпринимаются неотложные следственные, оперативно-розыскные мероприятия для выяснения обстоятельств происшествия, выявления лиц, совершивших преступление, и дачи уголовно-правовой оценки их действиям.