Վարչապետը տիկնոջ հետ հյուրընկալվել է նախագահական նստավայրում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը նախագահական նստավայրում հյուրընկալվել են նորընտիր նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին և նրա տիկնոջը՝ Անահիտ Մինասյանին:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վահագն Խաչատուրյանին Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ՝ հաջողություններ մաղթելով այդ պատասխանատու գործում: Վարչապետը նշել է, որ Խաչատուրյանը պաշտոնը ստանձնել է Հայաստանի համար կարևոր ժամանակահատվածում՝ համոզմունք հայտնելով, որ նա իր հարուստ կենսափորձը կծառայեցնի ի շահ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի:
Վահագն Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար՝ ընդգծելով, որ գիտակցում է այն մեծ պատասխանատվությունը, որը ստանձնել է Հայաստանի համար մարտահրավերներով լի այս ժամանակահատվածում: Նա հավաստիացրել է, որ Հանրապետության նախագահի ինստիտուտը շարունակելու է ծառայել համազգային խնդիրների լուծմանը՝ ընդգծելով, որ իր գործունեությունն ուղղված է լինելու ի բարօրություն մեր երկրի ու ժողովրդի:

Премьер-министр вместе с супругой посетил президентскую резиденцию
Премьер-министр Никол Пашинян и госпожа Анна Акопян посетили президентскую резиденцию, где их приняли новоизбранный президент Ваагн Хачатурян и его супругу Анаит Минасян.
Никол Пашинян поздравил Ваагна Хачатуряна со вступлением в должность президента Республики, пожелав ему успехов в этой ответственной миссии. Премьер-министр отметил, что Хачатурян занял эту должность в важный для Армении период, выразив уверенность, что он использует свой богатый жизненный опыт на благо Армении и армянского народа.
Ваагн Хачатурян поблагодарил за доверие, подчеркнув, что осознает большую ответственность, которую он взял на себя в этот полный вызовов для Армении период. Он заверил, что институт президента Республики и впредь будет служить решению общенациональных задач, подчеркнув, что его деятельность будет направлена на благо нашей страны и нашего народа.