Նախագահի պաշտոնը ստանձնում եք Հայաստանի ապագայի համար կարևոր ժամանակահատվածում. Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վահագն Խաչատուրյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վահագն Խաչատուրյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Ուղերձում նշված է.
«Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին՝
Հարգելի պարոն Խաչատուրյան,
Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով:
Դուք Հանրապետության Նախագահի պաշտոնն ստանձնում եք Հայաստանի ապագայի համար կարևոր ժամանակահատվածում, երբ գտնվում ենք տարածաշրջային և միջազգային մարտահրավերների բարդ շրջանում:
ՀՀ Սահմանադրությամբ Հանրապետության Նախագահը վերկուսակցական գործունեություն է ծավալում և իր լիազորություններն իրականացնելիս առաջնորդվում է բացառապես համապետական և համազգային շահերով:
Ձեր հարուստ կենսագրությունն ու փորձը, բարձր անձնական հատկանիշները վստահություն են ներշնչում, որ Նախագահի լիազորություններն իրականացնելիս կլինեք հենց այդպիսին եւ այդպիսով կնպաստեք իշխանության օրենսդիր, գործադիր, դատական թևերի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը և հավասարակշռմանը:

Премьер-министр Пашинян поздравил Ваагна Хачатуряна по случаю его избрания на пост президента Республики Армения
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Ваагну Хачатуряну по случаю его избрания на пост президента Республики Армения. В послании говорится:
“Новоизбранному президенту Республики Армения Ваагну Хачатуряну:
Уважаемый господин Хачатурян,
Поздравляю Вас с избранием на пост президента Республики Армения.
Вы вступаете в должность президента Республики в важный для будущего Армении период, когда мы находимся в сложной эпохе региональных и международных вызовов.
Согласно Конституции Республики Армения, президент Республики осуществляет надпартийную деятельность и при осуществлении своих полномочий руководствуется исключительно общегосударственными и общенациональными интересами.
Ваша богатая биография и опыт, высокие личные качества вселяют уверенность в том, что при исполнении полномочий президента Вы будете действовать именно в таком ключе и тем самым будете способствовать повышению эффективности и сохранению баланса работы законодательной, исполнительной и судебной ветвей власти.