Վարչապետն ընդունել է ՆԱՏՕ–ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալին
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան–ՆԱՏՕ գործընկերությանն ու համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր։
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է միջազգային գործընկերների, այդ թվում ՆԱՏՕ-ի հետ փոխգործակցությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության օրակարգի առաջմղման։
ՆԱՏՕ–ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը բարձր է գնահատել Հայաստանի հետ գործընկերությունը և շնորհակալություն հայտնել վարչապետին՝ նախորդիվ ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին ընդունելու և հետաքրքիր ու արդյունավետ զրույցի համար։
Անդրադարձ է կատարվել օգոստոսի 8-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ստորագրված վաշինգտոնյան հռչակագրին, ինչպես նաև դրան հաջորդած իրադարձություններին։ Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային հաղորդակցության ապաշրջափակմանն ուղղված քայլերի, մասնավորապես, TRIPP և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերի շուրջ։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял заместителя генерального секретаря НАТО
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял заместителя генерального секретаря НАТО Радмилу Шекеринскую.
Из аппарата премьер-министра Армении сообщают, что собеседники обсудили вопросы, касающиеся развития партнерства и сотрудничества между Арменией и НАТО.
Никол Пашинян отметил, что Армения придает большое значение взаимодействию с международными партнерами, в том числе с НАТО, в интересах продвижения повестки безопасности и стабильности в регионе.
Заместитель генерального секретаря НАТО высоко оценила партнерство с Арменией и поблагодарила премьер-министра за прием послов, аккредитованных в НАТО, а также за интересный и продуктивный разговор.
Было затронуто Вашингтонская декларация, подписанная 8 августа между Арменией и Азербайджаном, а также последующие события. Обменялись мнениями по шагам, направленным на разблокирование региональных коммуникаций, в частности, по проектам TRIPP и «Перекресток мира».