Քաղաքացիական աննձանց ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վրա հարձակումը հանդուրժելի չէ որևէ դեպքում․ ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան
ԵՄ բարձր ներկայացուցիչն արել է իր մեկնաբանությունները, մենք նաև ուղիղ կապի մեջ ենք ԱԳՆ-ի հետ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը՝ խոսելով Արցախի վրա թուրք-ադրբեջանական հարձակման մասին:
Եվրոպացի պաշտոնյայի խոսքերով, իրենք շատ հստակ ասել են, որ քաղաքացիական աննձանց ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վրա հարձակումը հանդուրժելի չէ որևէ դեպքում:
Դիտարկմանը, որ Ադրբեջանն ու Թուրքիան չեն արձագանքում, դեսպանն ասաց, որ դա պետք է հարցնել իրենց:
Արդյո՞ք Թուրքիայի նկատմամբ ԵՄ-ն պատժամիջոցներ կկիրառի: Վիկտորինը նշեց, որ դա որոշում է, որը պետք է կայացնեն 27 պետությունները միասին:

Посол ЕС в Армении: нападение на мирных жителей и гражданские инфраструктуры неприемлемо ни в коем случае
Нападение на мирных жителей и гражданские инфраструктуры неприемлемо ни в коем случае. Об этом в беседе с журналистами заявила посол ЕС в Армении Андреа Викторин, говоря о турецко-азербайджанском нападении на Арцах.
Отвечая на вопрос о том, возможно ли применение санкций в отношении Турции, Викторин заявила, что это решение, которое должны принять 27 государств вместе.