Պուտինը կրկին ընդգծել է ռազմական գործողությունների դադարեցման հրատապ անհրաժեշտությունը. տեղի է ունեցել Փաշինյան-Պուտին հերթական հեռախոսազրույցը
Հայկական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Ինչպես հայտնում է kremlin.ru-ն, կողմերը շարունակել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում սրված զինված դիմակայության քննարկումը, որը ձեռք է բերել լայնածավալ բնույթ եւ հանգեցնում է երկու կողմերի լուրջ կորուստների, այդ թվում ՝ խաղաղ բնակչության շրջանում զոհերի:

Путин вновь подчеркнул срочную необходимость прекращения боевых действий: состоялся очередной телефонный разговор Пашинян-Путин
По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор президента России Владимира Путина с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном.
Как сообщает официальный сайт главы России, продолжено обсуждение обострившегося вооружённого противостояния в зоне нагорнокарабахского конфликта, которое приобрело масштабный характер и ведёт к серьёзным потерям с обеих сторон, в том числе жертвам среди мирного населения.