Պատրաստ ենք այսուհետ ևս աջակցել Ռուսաստանի համար երկու եղբայրական ժողովուրդների հաշտեցմանը. Գալուզինը՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի մասին
Մենք դրական ենք գնահատում մայիսի 10-11-ը Ղազախստանում կայացած՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը խաղաղության պայմանագրի մշակման շուրջ։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում, խոսելով Ալմաթիում Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարների բանակցությունների մասին, ասել է Ռուսաստանի  փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը:
՛՛Դրա անցկացումը կողմերին հնարավորություն տվեց առաջ շարժվել Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության ճանապարհին։ Այս ուղղությամբ ևս մեկ կարևոր քայլ է արվել՛՛,-նշել է նա։
Գալուզինը նաև հավելել է. ՛՛Պատրաստ ենք այսուհետ ևս ամենայն աջակցություն ցուցաբերել Ռուսաստանի համար երկու եղբայրական ժողովուրդների հաշտեցմանը, նպաստել փոխընդունելի և հավասարակշռված լուծումների որոնմանը՝ տարածաշրջանի բոլոր երկրների անվտանգությունն ու բարգավաճումն ապահովելու նպատակով՛՛:

Мы готовы и впредь оказывать всяческое содействие примирению двух братских России народов: Галузин об Армении и Азербайджане
Мы положительно оцениваем состоявшуюся 10-11 мая в Казахстане встречу министров иностранных дел Армении и Азербайджана по разработке мирного договора. Об этом в интервью ТАСС, говоря о переговорах глав МИД Азербайджана и Армении в Алматы, заявил заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин.
՛՛Его проведение дало сторонам возможность продвинуться вперед на пути к миру и стабильности на Южном Кавказе. В этом направлении был сделан еще один важный шаг՛՛, - отметил он.
՛՛Мы готовы и впредь оказывать всяческое содействие примирению двух братских России народов, способствовать поиску взаимоприемлемых и сбалансированных решений для обеспечения безопасности и процветания всех стран региона՛՛, - добавил Галузин.