Փաշինյանը գնում է Զելենսկու ճանապարհով. ՏԱՍՍ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ակտիվորեն գնում է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու ճանապարհով։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Մոսկվայի բարձրաստիճան աղբյուրը:
«Հոկտեմբերի 17-ին Եվրախորհրդարանում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը համարում ենք բացարձակ անպատասխանատու և սադրիչ, հատկապես ինչը վերաբերել է Ռուսաստանին և հայ-ռուսական հարաբերություններին»,-ասել է նա՝ նշելով, որ Հայաստանը փոձում են վերածել երրորդ Ուկրաինայի (եթե Մոլդովան հաշվենք երկրորդ Ուկրաինա)։
«Փաշինյանը գնում է Վլադիմիր Զելենսկու ճանապարհով»,-ասել է աղբյուրը։
Հիշեցնենք, որ երեկ Փաշինյանը Եվրախորհրդարանում իր ելույթում ասել է, որ այն ժամանակ, երբ 100 հազար հայ փախնում էին ԼՂ-ից Հայաստան, անվտանգային ոլորտի մեր դաշնակիցները մեզ ոչ միայն չէին օգնում, այլ Հայաստանում իշխանափոխություն անելու, ժողովրդավարական իշխանությունը տապալելու հրապարակային կոչեր էին հնչեցնում։

Пашинян идет по стопам Зеленского. ТАСС
Премьер-министр Армении Никол Пашинян активно идет по стопам президента Украины Владимира Зеленского. Об этом ТАСС заявил высокопоставленный источник в Москве.
"Расцениваем выступление премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Европарламенте 17 октября как абсолютно безответственное и провокационное, особенно в том, что касается России и российско-армянских отношений, - сказал источник. - Видим, как Армению пытаются превратить в Украину №3, если считать Молдавию Украиной №2, а Пашинян семимильными шагами идет по пути Владимира Зеленского".
Во вторник в ходе выступления в Европарламенте Пашинян заявил, что союзники Армении в сфере безопасности на фоне ситуации вокруг Нагорного Карабаха якобы публично призывали к смене власти в стране. При этом он не уточнил, от каких именно "союзников" звучали подобные призывы.