Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Պաշտպանության և զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահի ու Սենատի մի շարք անդամների հետ
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 17-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության և զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահ Սեդրիկ Պերրինի ու Սենատի մի շարք անդամների հետ:
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորել է համագործակցության բարձր մակարդակն ու զարգացման հեռանկարները՝ նշելով, որ ձեռքբերումները հնարավոր են եղել Սենատի շարունակական աջակցության շնորհիվ:
Սեդրիկ Պերրինը վերահաստատել է համագործակցության զարգացման գործում Սենատի աջակցության նշանակությունը:

Папикян встретился с председателем комитета по иностранным делам, обороне и вооруженным силам Сената Франции Седриком Перрени и рядом представителей Сената
В рамках рабочего визита во Францию 17 декабря министр обороны Сурен Папикян встретился с председателем комитета по иностранным делам, обороне и вооруженным силам Сената Франции Седриком Перрени и рядом представителей Сената.
В ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества в сфере обороны.
Глава оборонного ведомства Армении подчеркнул важность высокого уровня сотрудничества и перспективы его развития, отметив, что достигнутые успехи стали возможными благодаря постоянной поддержке Сената.