Փաշինյանը հեռախոսազրույցի ընթացքում Իրանի նախագահի ուշադրությունն է հրավիրել ռազմական գործողություններում Թուրքիայի անմիջական ներգրավվածության փաստի վրա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է հեռախոսազրույցների շարքն օտարերկրյա պետությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Սեպտեմբերի 30-ին վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ:
Իրանի նախագահը մտահոգություն է հայտնել իր հարևան երկու պետությունների միջև առկա լարվածությամբ և շարունակվող ռազմական գործողություններով:
Վարչապետն անդրադարձել է տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին և զրուցակցի ուշադրությունը հրավիրել ռազմական գործողություններում Թուրքիայի անմիջական ներգրավվածության փաստի վրա: Վարչապետ Փաշինյանն այդ մասին նաև որոշ մանրամասներ է ներկայացրել:

Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Ирана. Премьер-министр обратил внимание собеседника на факт непосредственного участия Турции в военных действиях
Премьер-министр Никол Пашинян продолжает телефонные разговоры с руководителями иностранных государств и международных организаций. Об этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации премьер-министра Армении.
30 сентября премьер-министр провел телефонный разговор с президентом Исламской Республики Иран Хасаном Роухани.
Президент Ирана выразил обеспокоенность по поводу напряженности между двумя соседними государствами и продолжающимися военными действиями.
Премьер-министр коснулся ситуации в регионе и обратил внимание собеседника на факт непосредственного участия Турции в военных действиях. Премьер-министр Пашинян представил некоторые подробности.