Գալուզինն ու Քըլըչը քննարկել են Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հասնելու ուղիները
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը սեպտեմբերի 11-ին ընդունել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչին, հայտնել են ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից։
«Տեղի է ունեցել մտքերի հանգամանալից փոխանակում Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության և կայունության հասնելու ուղիների շուրջ։
Երկուստեք շահագրգռվածություն է արտահայտվել երկու երկրների մոտեցումների սերտ համակարգումը շարունակելու համար, ներառյալ՝ «3+3» խորհրդատվական տարածաշրջանային պլատֆորմի շրջանակում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Замглавы МИД России и спецпредставитель Турции обменялись мнениями о достижении мира на Южном Кавказе
Заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин 11 сентября принял спецпредставителя Турции по нормализации отношений с Арменией Сердара Кылыча, сообщает пресс-служба МИД РФ.
«Состоялся обстоятельный обмен мнениями о путях достижения прочного мира и стабильности на Южном Кавказе.
Выражена обоюдная заинтересованность в продолжении тесной координации подходов двух стран, в том числе в рамках Консультативной региональной платформы «3+3»», - отмечается в сообщении.