Լաչինի միջանցքը գրավելու ցանկացած գործողություն կոպիտ և վտանգավոր երևակյաություն է, որը կթեժացնի Կովկասում իրավիճակը․ Իրանի խորհրդարանի պատգամավոր
Լաչինի միջանցքի արգելափակմանն ուղղված Բաքվի գործողությունները ԼՂ-ում հրադադարի ռեժիմի ակնհայտ խախտում են։ Այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է Իրանի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր Արա Շվերդյանը։
«Այս միջանցքը արգելափակելու և գրավելու ցանկացած գործողություն կոպիտ և վտանգավոր երևակայություն է, որը միայն նորից կթեժացնի Կովկասում մխող կրակը Կովկասում»,- գրել է պատգամավորը։

Любые действия по блокированию и захвату этого коридора — грубая и опасная фантазия, которая только вновь разожжет дремлющий огонь на Кавказе: депутат ИРИ
Действия бакинского правительства по блокированию Лачинского коридора являются явным нарушением режима прекращения огня в Карабахе. Об этом заявил депутат Парламента Ирана Ара Шавердян․
«Любые действия по блокированию и захвату этого коридора — грубая и опасная фантазия, которая только вновь разожжет дремлющий огонь на Кавказе»,- заявил он.
Отметим, что уже вторые сутки Азербайджан незаконно блокирует единственную дорогу, связывающую Арцах с внешним миром.