Կրեմլը ներկայացրել է Պուտինի և Թրամփի միջև զրույցի մանրամասները
Ռուսաստանի նախագահ Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թրամփի հետ։ Ըստ RT-ի՝ զրույցի մասին հայտնել է Պուտինի օգնական Ուշակովը։
Ըստ նրա՝ Պուտինը և Թրամփը հեռախոսազրույցում աջակցություն են հայտնել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների միջև ուղիղ բանակցություններին։
«Ռուսաստանի նախագահը ջերմորեն շնորհակալություն է հայտնել ամերիկացի առաջնորդին Ալյասկայում հանդիպման ժամանակ հյուրընկալության համար։ Զրույցը տևել է մոտ 40 րոպե։ Թրամփը Պուտինին տեղեկացրել է եվրոպացի առաջնորդների և Զելենսկու հետ բանակցությունների մասին»,- ասել է Ուշակովը։
Նա նշել է, որ Պուտինը և Թրամփը քննարկել են Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների մակարդակը բարձրացնելու գաղափարը՝ հետագա ուղիղ բանակցությունների համար։
Ուշակովը հավելել է, որ Պուտինը և Թրամփը համաձայնել են սերտորեն շփվել միմյանց հետ ուկրաինական և միջազգային օրակարգի այլ հրատապ հարցերի շուրջ։

В Кремле представили детали  разговора Путина с Трампом
Президент России Путин провел телефонный разговор с Трампом. Об этом сообщил помощник Путина Ушаков, передает RT.
По его словам, Путин и Трамп в телефонном разговоре высказались в поддержку прямых переговоров между делегациями России и Украины.
«Президент России тепло поблагодарил американского лидера за гостеприимство в ходе встречи на Аляске. Разговор длился около 40 минут. Трамп проинформировал Путина о переговорах с европейскими лидерами и Зеленским», сообщил Ушаков.
Путин и Трамп обсуждали идею о том, чтобы повысить уровень представителей России и Украины для дальнейших прямых переговоров, сообщил он.
Он добавил, что Путин и Трамп договорились тесно контактировать друг с другом по украинскому по украинскому и другим актуальным вопросам международной повестки.