«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը շարունակում է ներկայացնել իր Ռազմական և Սոցիալական Հայաստան կառուցելու Ազգային Ծրագրի գլխավոր դրույթները։
«Արցախի Հանրապետության մասին.
Հայաստանի հաջորդ՝ Ազգային-Քրիստոնյա իշխանության ամբողջական ձևավորումից և Հայաստանը հինգ տարիների ընթացքում ռազմական և սոցիալական պետություն կառուցելուց անմիջապես հետո՝ Արցախի Հանրապետության իշխանությունը հրապարակավ, պաշտոնապես պետք է դիմի Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն իշխանությանն՝ ամբողջական Արցախը Հայաստանին միավորելու առաջարկով:
Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն իշխանության կողմից կազմակերպչական լուրջ աշխատանքներ իրականացնելուց հետո՝ միջազգային հանրության առաջ, Արցախի քաղաքացիների ազատ, արդար և պատմական հանրաքվեի միջոցով, ամբողջական Արցախը կմիավորվի Հայաստանի Հանրապետությանը:
Ավելին, հաշվի առնելով, որ Երկիր մոլորակում տեղի են ունենում աշխարհաքաղաքական սրընթաց փոփոխություններ, և աշխարհի հատկապես գերտերություններն ու միջազգային կազմակերպություններն արդեն իսկ առաջնային, գլխավոր են դարձրել պետությունների տարածքային ամբողջականությունն, այլ ոչ թե ազգերի ինքնորոշումը, ուստի, Հայաստանի հաջորդ՝ Ազգային-Քրիստոնյա իշխանությունը միշտ խոսելու է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության մասին, որի մեջ պարտադիր ընդգրկված կլինի ամբողջական Արցախը:
Ամբողջական Արցախը Հայաստանին վերամիավորելուց անմիջապես հետո՝ Հայաստանի բարձրագույն իշխանությունը պետք է ձեռնամուխ լինի հայկական պատմական հողերն ազատագրելուն և Հայաստանին վերամիավորելուն»,- գրել է Ասրյանը։

Председатель партии «Армянские Орлы. Единая Армения» Хачик Асрян продолжает представлять Основные  положения Национальной программы строительства военной и социальной Армении.
«О Республике Арцах.
Сразу после полного формирования следующего Национально-Христианского правительства Армении и сразу после создания Военно-Социального государства в Армении в течение пяти лет, правительство Республики Арцах должно публично официально обратиться к высшему правительству Республики Армения с предложением объединения всего Арцах с Арменией.
После проведения серьезной организационной работы высшими властями Республики Армения весь Арцах будет объединен с Республикой Армения перед международным сообществом посредством свободного, справедливого, исторического референдума граждан Арцаха.
Более того, учитывая быстрые геополитические изменения, происходящие на планете Земля, мировые сверхдержавы и международные организации уже сделали своим приоритетом территориальную целостность государств, а не самоопределение наций, поэтому следующее Национально-Христианское правительство Армении всегда будет говорить о территориальной целостности Республики Армения, в которую в обязательном порядке будет включен весь Арцах.
Сразу после воссоединения всего Арцаха с Арменией, верховная власть Армении должна приступить к освобождению армянских исторических земель и их воссоединению Армении»,- написал он․