Կդատվեք խմբերով. Փաշինյանը՝ «Գազպրոմ Արմենիայի» աշխատակիցներին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շատ կոշտ է արձագանքել Զագեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի և «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության աշխատակիցներին ընտրակաշառք բաժանելու մասին լուրերին:
«Փաստեր կան, այդ փաստերով կզբաղվեն։ Ես հույս ունեմ, որ այս արձանագրումը չի հաստատվի, որովհետև եթե հաստատվեց, դա շատ ուրիշ բան կնշանակի, որը շատ ծանր հետևանքներ կունենա։ Եվ ես, ինչպես Զագեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի համար եմ ասում, «Գազպրոմ Արմենիայի» ցանկացած աշխատող, ով այդպիսի գործունեությամբ կզբաղվի, մինչև հուլիսի 15-ն առնվազն ազատվելու է աշխատանքից։ Էլ չեմ խոսում քրեական պատասխանատվության մասին», - ասել է վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ հունիսի 16-ին, Վայոց Ձորի մարզում նախընտրական հանդիպման ժամանակ:
Փաշինյանը բորբոքվել ու հռետորական հարց է հնչեցրել. «Չհասկացա, Գազպրոմ Արմենիան կարա Հայաստանի կառավարության ու ժողովրդի դեմ աշխատի՞»։ Այնուհետև ինքն էլ պատասխանել է այդ հարցին. «Մտքներովդ չանցնի, կդատվեք հատ-հատ։ Էն, որ աշխատանքից կազատվեք, էդ ընդհանրապես քննարկման թեմա չի, բայց որ կդատվեք, խմբերով կդատվեք, տրցակներով կդատվեք։ Ինչ պրոմ ուզում ա լինի, ինքը թող իմանա, որ կպրոմացնենք, հանկած չշշկռվեն, զգուշացնում եմ ամենայն լրջությամբ»։

Вас будут судить группами и пачками: Пашинян - сотрудникам «Газпром Армения»
И. о. премьер-министра Никол Пашинян очень жестко отреагировал на сообщения о раздаче взяток сотрудникам Загезурского медно-молибденового комбината и компании «Газпром Армения».
«Есть факты, этими фактами займутся. Я надеюсь, что это не подтвердится, поскольку, если подтвердится, это будет иметь очень тяжелые последствия. Любой сотрудник Загезурского медно-молибденового комбината, компании «Газпром Армения» или любой другой компании, пойманный на этом до 15 июля будет освобожден от работы, не говоря уже об уголовной ответственности»,- заявил и. о. премьер-министра Армении Никол Пашинян на предвыборной встрече в Вайоц Дзорской области.
Пашинян разозлился и задался риторическим вопросом: «Я не понял, «Газпром Армения» работает против правительства и народа Армении? Не вздумайте, предстанете перед судом, предупреждаю со всей ответственностью».