Կարծում եմ՝ մի օր Երևանը կզղջա դրա համար. Պետդումայի ներկայացուցիչը՝ ՀՌՀ-ի որոշման մասին
Ռուսաստանի Պետդումայի միջազգային հարցերով կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Ալեքսեյ Չեպան ՌՏ-ի հետ զրույցում մեկնաբանել է տեղեկությունն այն մասին, որ հայկական կարգավորիչը 30 օրով դադարեցրել է Sputnik Արմենիա ռադիոյի հեռարձակողի աշխատանքը։
Պատգամավորը նշել է, որ վերջին շրջանում պաշտոնական Երևանը ՛՛մի շարք ոչ բարեկամական քայլեր է ձեռնարկում ռուսական կառույցների նկատմամբ՛՛:
՛՛Պաշտոնական հայտարարություններ է անում, որոնք չեն համապատասխանում իրականությանը, Ինչպես, օրինակ, Ղարաբաղի պարագայում։ Ես կարծում եմ, որ դա Փաշինյանի սխալն է... Եվ որոշ կառույցների հետ խաղալու փորձեր, որոնք անբարյացակամ են Ռուսաստանի նկատմամբ։ Ես կարծում եմ, որ մի օր Երեւանը կզղջա դրա համար՛՛,-ասել է Չեպան։
Խորհրդարանականը այդ քայլն անվանել է ՛՛գրաքննության դրսեւորում՛՛՛։
՛՛(Դա արվում է-RT), որպեսզի նվազագույն տեղեկատվությունը հասնի քաղաքացիներին, և տեղեկատվությունը խեղաթյուրվի, որպեսզի խուսափեն Հայաստանում կուտակվող դժգոհություններից՛՛,-եզրափակել է RT-ի զրուցակիցը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Հայաստանի հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը 30 օրով դադարեցրել Է Sputnik Արմենիա ռադիոյի հեռարձակող ՛՛Տոսպա՛՛ ընկերության գործունեությունը:

Депутат Чепа назвал цензурой приостановку работы вещателя Радио Sputnik Армения
Первый заместитель председателя комитета Госдумы по международным делам Алексей Чепа в беседе с RT прокомментировал сообщение о том, что армянский регулятор приостановил на 30 дней работу вещателя Радио Sputnik Армения.
Депутат отметил, что в последнее время официальный Ереван «предпринимает ряд недружественных шагов относительно российских структур».
«Делает официальные заявления, которые не соответствуют истине, как например, в ситуации с Карабахом. Я думаю, что это ошибка Пашиняна. И попытки подыграть некоторым структурам, недружественным России. Я думаю, что когда-то Ереван об этом будет жалеть», — считает Чепа.
Парламентарий назвал данный шаг проявлением цензуры.
«(Это делается. — RT), чтобы минимум информации доходило до граждан и чтобы информация искажалась, чтобы избежать недовольства, накапливающегося в Армении», — заключил собеседник RT.
Ранее стало известно, что Комиссия по телевидению и радио Армении приостановила на 30 дней деятельность компании «Тоспа», которая является вещателем Радио Sputnik Армения.