ՀՅԴ Բյուրոյի պատվիրակությունը հանդիպել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի հետ
ՀՅԴ Բյուրոյի պատվիրակությունը ԱՄՆ դեսպանատանն այսօր հանդիպել է ՀՀ-ում Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին Թրեյսիի հետ, տեղեկացնում են ՀՅԴ-ի Հանրային կապերի գրասենյակը։
ՀՅԴ Բյուրոյի պատվիրակությունը գլխավորում էր Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանը։
Մեկ ժամ տեւած հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայ-ամերիկյան բարեկամական հարաբերությունների ներկա վիճակի, զարգացման հնարավորությունների եւ հեռանկարների հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ։ Անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանային եւ ներքաղաքական հարցերին։ Երկուստեք կարեւորվել է պարբերական շփումների անհրաժեշտությունը։
Հանդիպումը մաս է կազմում Երեւանում հավատարմագրված դեսպանների հետ ՀՅԴ Բյուրոյի հանդիպումներին։ Ցարդ, ՀՅԴ Բյուրոյի պատվիրակությունները հանդիպել են ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության եւ Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանների հետ։

Делегация Бюро АРФД встретилась с послом США в Армении
Делегация Бюро АРФ "Дашнакцутюн" в посольстве США сегодня встретилась с послом США в Армении Лин Трейси, сообщает пресс-служба АРФД.
Делегацию Бюро АРФД возглавлял представитель бюро Акоп Тер-Хачатурян.
В ходе часовой встречи  был обсужден широкий круг вопросов, связанных с нынешним состоянием армяно-американских отношений, возможностями и перспективами их развития. Были затронуты также региональные и внутриполитические вопросы. Обе стороны подчеркнули необходимость периодических контактов.
Встреча является частью встреч Бюро АРФД с аккредитованными в Ереване послами. Делегации Бюро АРФД уже встретились с послами Российской Федерации и Исламской Республики Иран в Армении.