Հնդկաստանը չի կարող Հայաստանին զենքի վաճառքը դիտարկել միայն որպես առևտրային հարց. Բայրամով
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը մեկնաբանել է Հնդկաստանի կողմից Հայաստանին զենք վաճառելու հարցը:
՛՛Մենք տեղյակ ենք Հնդկաստանից Հայաստան զենքի մատակարարման մասին պայմանագրերից: Հնդկաստանի պաշտոնական դիրքորոշումն այն է, որ իրենք երբեք Հայաստանին զենք մատակարարելը չեն կապում այն բանի հետ, որ Ադրբեջանը բարեկամ է Թուրքիային ու Պակիստանին:
Նրանք հայտարարում են, որ դրան նայում են որպես կոմերցիայի, այլ ոչ թե որպես վնաս Ադրբեջանին։ Սա է նրանց պաշտոնական դիրքորոշումը՛՛,-ասել է Բայրամովը ճեպազրույցի ժամանակ:
Նա նշել է, որ Ադրբեջանը չի կարող դրան նայել որպես մաքուր կոմերցիայի, քանի որ ՛՛իր հողերը 30 տարի օկուպացիայի տակ են եղել՛՛:
՛՛Իսկ մենք գիտենք, որ ՛՛ռևանշիստական տրամադրությունները Հայաստանում դեռևս ուժեղ են՛՛, և զենքի՝ նման մատակարարումները դրանք է՛լ ավելի են ուժեղացնում՛՛՛,-ասել է Բայրամովը:

Глава МИД: Индия не может рассматривать продажу оружия Армении лишь как коммерческий вопрос
՛՛Мы в курсе договоров о поставках оружия из Индии в Армению, но я бы хотел сказать, что официальная позиция Индии такова, что она поставки оружия в Армению никогда не связывает с тем, что Азербайджан дружит с Турцией и Пакистаном.
Они заявляют, что смотрят на это как на коммерцию, а ни как на вредительство Азербайджану. Такова их официальная позиция՛՛, – заявил Байрамов в ходе брифинга.
Байрамов отметил, что Азербайджан не может смотреть на это как на чистую коммерцию, потому что ՛՛его земли 30 лет находились под оккупацией՛՛.
՛՛А мы знаем, что ՛՛реваншистские настроения в Армении все ещё сильны՛՛, и такие поставки оружия их ещё больше усиливают՛՛, – отметил он.