ՀՀ-ն մեծապես կարևորում է Չինաստանի հետ բազմոլորտ համագործակցությունը և կառուցողական երկխոսությունը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Ակնհայտ է, որ Ձեր ղեկավարությամբ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունը տպավորիչ արդյունքների է հասել՝ առաջընթաց գրանցելով տարբեր բնագավառներում և արձանագրելով անշեղ զարգացում։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Չինաստանի հետ առկա ավանդական բարեկամական հարաբերությունները, բազմոլորտ համագործակցությունը և կառուցողական երկխոսությունը՝ բարձր գնահատելով Ձեր անձնական ներդրումը այդ ամենի ամրապնդման գործում:
Հավատացած եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք հայ-չինական փոխգործակցության առավել ընդլայնմանը և խորացմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարօրություն»:

Президент Армении поздравил председателя КНР с днем рождения
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину по случаю его дня рождения.
В сообщении говорится:
«Очевидно, что под Вашим руководством Китайская Народная Республика добилась впечатляющих результатов, достигнув прогресса в различных областях и зафиксировав устойчивое развитие.
Армения придает огромную важность существующим традиционным дружественным отношениям, многосекторальному сотрудничеству и конструктивному диалогу с Китаем, высоко оценивая Ваш личный вклад в их укрепление.
Верю, что совместными усилиями мы будем способствовать дальнейшему расширению и углублению армяно-китайского взаимодействия на благо наших народов. Желаю вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Китая – мира и процветания».