Հայրապետովն ազատվել է ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության պետի պաշտոնից
Գրիգորի Հայրապետովը նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով ազատվել է Ազգային անվտանգության ծառայության պետական պահպանության ծառայության պետի պաշտոնից:
"Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Հատուկ պետական պաշտպանության ենթակա անձանց անվտանգության ապահովման մասին» օրենքի 16.1-ին հոդվածի 1-ին մասի Գրիգորի Հայրապետովին ազատել     Ազգային անվտանգության ծառայության պետական պահպանության ծառայության պետի պաշտոնից"՞- ասցած է հրամանագրում:
Պաշտոնանկությունների պատճառների մասին ոչինչ չի հաղորդվում ։
Նշենք, որ Հայրապետովն այդ պաշտոնում նշանակվել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օրոք ։ Ավելի վաղ Հայրապետովը ծառայել է նախագահներ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Սերժ Սարգսյանի անձնական պաշտպանությունում:

Григорий Айрапетов освобожден от должности начальника Службы государственной охраны Службы национальной безопасности
Григорий Айрапетов указом президента Армена Саркисяна освобожден от должности начальника Службы государственной охраны Службы национальной безопасности.
"Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно ч. 1 ст. 133 Конституции, а также ч. 1 ст. 16.1 Закона «Об обеспечении безопасности лиц, подлежащих специальной государственной защите», освободить Григория Айрапетова от должности начальника Службы государственной охраны Службы национальной безопасности",- говорится в указе.
О причинах отставик ничего не сообщается.
Отметим, что Айрапетов был назначен на эту должность при премьере Николе Пашиняне. Ранее Айрапетов служил в личной охране президентов Левона Тер-Петросяна, Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна.