Հայաստանը պատրաստ է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքել թեկուզ հիմա. փոխվարչապետ
Հայաստանը պատրաստ է «նույնիսկ հիմա» խաղաղության պայմանագիր կնքել Ադրբեջանի հետ, Երևանը որևէ սահմանափակում կամ լրացուցիչ պայման չունի, ՌԻԱ Նովոստիին ասել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Մենք պատրաստ ենք այն ստորագրել թեկուզ հիմա։ Մենք որևէ սահմանափակում կամ լրացուցիչ պայման չունենք։ Մենք պատրաստ ենք ստորագրել հիմա և ցանկանում ենք, որ դա արվի որքան շուտ, այնքան լավ», - ասել է Գրիգորյանը՝ Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումում (ՍՄՏՖ)։
Նա հավելել է, որ այս պահին փաստաթղթի ստորագրման կոնկրետ վայրի և ժամանակի վերաբերյալ որևէ պայմանավորվածություն չկա։

Григорян: Армения готова подписать мирный договор с Азербайджаном хоть сейчас
Армения готова подписать мирный договор с Азербайджаном «хоть сейчас», каких-либо ограничений или дополнительных условий у Еревана нет, заявил РИА Новости вице-премьер Армении Мгер Григорян.
«Мы готовы подписать его хоть сейчас. От нас каких-либо ограничительных или дополнительных условий нет. Мы готовы подписать сейчас и желаем, чтобы это было сделано чем раньше, тем лучше», - сказал Григорян на Петербургском международном экономическом форуме (ПМЭФ).
При этом он добавил, что на данный момент договоренностей по конкретному месту и срокам подписания документа нет.