Հայաստանը դեմ է ահաբեկչության ցանկացած ձևի դրսևորմանը և նման բռնի գործողություններին. ՀՀ ԱԳՆ_ն Թուրքիայի ահաբեկչության մասին
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունն, անդրադառնալով Անկարայի ավիացիայի արտադրությամբ զբաղվող Tusaş ընկերության վրա տեղի ունեցած զինված հարձակմանը, հայտարարել է, որ Հայաստանը դեմ է ահաբեկչության ցանկացած ձևի դրսևորմանը և նման բռնի գործողություններին։ Այս մասին նշված է ՀՀ ԱԳ նախարարության X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ։
«Ինչպես ցույց տվեց այսօր Անկարայում տեղի ունեցած հարձակումն, ահաբեկչության և անմեղ մարդկանց վնաս հասցնելու համար ոչ մի արդարացում գոյություն չունի։ Հայաստանն, ինչպես բազմիցս է արտահայտվել, դեմ է ահաբեկչության ցանկացած ձևի և նման բռնության գործողությունների», - նշված է գրառման մեջ։

Армения против любой формы терроризма и подобных насильственных действий. МИД РА о терроризме в Турции
Министерство иностранных дел Армении, коснувшись вооруженного нападения в Анкаре, заявило, что Армения выступает против проявления любых форм терроризма и подобных насильственных действий.
Об этом говорится в сообщении МИД в микроблоге Х.
"Как показала сегодняшняя атака в Анкаре, не существует оправдания терроризму и причинению вреда невинным людям.
Армения, как неоднократно заявляла, выступает против любой формы терроризма и подобных актов насилия", - говорится в заявлении МИД.