Հարավային Կովկասում մենք կշարունակենք մեր աջակցությունը Հայաստանին․ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար
Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ստեֆան Սեժուրնեն դիվանագիտական կորպուսին ուղղված ելույթում անդրադարձել է Հայատանի հետ հարաբերություններին, խոսել տարածաշրջանում  խաղաղության հաստատման մասին։
«Հարավային Կովկասում մենք կշարունակենք մեր աջակցությունը Հայաստանին։ Հայաստանն ու Ադրբեջանը պետք է վերջապես խաղաղություն գտնեն։  Արդար և հարատև խաղաղություն ՝ հիմնված միջազգային իրավունքի և երկու պետությունների տարածքային ամբողջականության հարգանքի վրա։
Այս տարածաշրջանի բնակչությունը պետք է կարողանա արժանապատիվ ապրել։ Նրանք պետք է կարողանան ապրել՝ հարգելով իրենց հիշողությունը, իրենց պատմությունն ու մշակույթը»,- նշել է Սեժուրնեն։

МИД Франции։ На Южном Кавказе мы продолжим нашу поддержку Армении
Министр Европы и иностранных дел Франции Стефан Сежурне в своем выступлении перед дипломатическим корпусом коснулся отношений с Арменией, говорил об установлении мира в регионе.
«На Южном Кавказе мы продолжим оказывать поддержку Армении. Армения и Азербайджан должны, наконец, обрести мир. Справедливый и прочный мир, основанный на уважении международного права и территориальной целостности обоих государств.
Население этого региона должно иметь возможность жить достойно. Они должны уметь жить, уважая свою память, свою историю и культуру», - отметил Сежурне.