«Երեկ և այսօր Հայաստանի ցուցաբերած դիրքորոշումը խոստումնալից է». Ալիև
՛՛Ադրբեջանը մեկ օրում կատարել է Լեռնային Ղարաբաղում գործողության շրջանակներում առաջադրված բոլոր խնդիրները՛՛: Այս մասին իր ժողովրդին ուղղված ուղերձում հայտարարել է այդ երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևը, հայտնում է rbc.ru-ն:
Նա նաև ասել է, որ Ադրբեջանը ՛՛վերականգնել է իր ինքնիշխանությունը, իսկ Ղարաբաղում զինվորականների մեծ մասը ոչնչացվել է՛՛։
Նրա խոսքով՝ ՛՛Ղարաբաղում ապրող հայ բնակչությունը շուտով փոփոխություններ կտեսնի դեպի լավը՛՛, քանի որ իրենց նպատակը համատեղ խաղաղ կյանքն է՝ հիմնված փոխըմբռնման և փոխադարձ հարգանքի հիման վրա՛՛:
Ալիևը նաև ասել է, որ Հայաստանի ղեկավարությունը ՛՛քաղաքական կոմպետենտություն՛՛ է դրսևորել ստեղծված իրավիճակում։ ՛՛Հավատում եմ, որ այսօր և երեկ տեղի ունեցած իրադարձությունները դրական ազդեցություն կունենան Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ գործընթացի վրա։ Երեկ և այսօր Հայաստանի ցուցաբերած դիրքորոշումը խոստումնալից է",- հայտարարել է Ադրբեջանի ղեկավարը։

Алиев заявил о достижении за сутки всех целей операции в Карабахе
Азербайджан за сутки выполнил все поставленные в рамках операции в Нагорном Карабахе задачи, заявил в обращении к народу президент страны Ильхам Алиев.
Он также сказал, что Азербайджан восстановил свой суверенитет, а большая часть военных в Карабахе была уничтожена.
«Я уверен, что армянское население, проживающее в Карабахе, вскоре увидит перемены к лучшему. Потому что наше намерение — строить совместную жизнь на основе мира, взаимопонимания и взаимного уважения. У нас нет проблем с армянским народом, у нас нет вражды», — заявил Алиев.
Он также сказал, что руководство Армении проявило «политическую компетентность» в сложившейся ситуации. «Верю, что события, произошедшие сегодня и вчера, окажут положительное влияние на мирный процесс между Азербайджаном и Арменией. Позиция, показанная Арменией вчера и сегодня, является многообещающей», — заявил азербайджанский лидер.