Էդմոն Մարուքյանը՝ ԵԽԽՎ Մարդու իրավունքների եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ
ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն ընտրվել է ԵԽԽՎ ամենակարեւոր հանձնաժողովներից մեկի` Մարդու իրավունքների եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Էդմոն Մարուքյանը։
Գրառման մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Լավ լուր ԵԽԽՎ-ից
Այսօր ընտրվել եմ ԵԽԽՎ ամենակարեւոր հանձնաժողովներից մեկի` Մարդու իրավունքների եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ: Հանձնաժողովի նախագահն ունի 3 տեղակալներ:
Թեկնածություս ներկայացվել էր ԵԽԽՎ
Լիբերալների եւ Ժողովրդավարների Ալյանսի (ALDE) քաղաքական խմբի կողմից: Մարդու իրավունքների եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովը բաղկացած է 91 անդամից, ովքեր ներկայացնում են ԵԽ 47 անդամ պետությունների ազգային խորհրդարանները: Հանձնաժողովն ունի 3 ենթահանձնաժողովներ»:

Эдмон Марукян стал первым заместителем председателя комиссии ПАСЕ по правам человека и правовым вопросам
Глава партии "Просвещенная Армения" Эдмон Марукян избран первым заместителем председателя комиссии по правам человека и правовым вопросам Пардаментской ассамблеи Совета Европы.
В этой связи Марукян оставил запись в своем Facebook:  "Хорошая новость от ПАСЕ. Сегодня был избран первым заместителем председателя одной из важнейших комиссий ПАСЕ - комиссии по правам человека и правовым вопросам.
Комиссия по правам человека и правовым вопросам состоит из 91 члена, представляющего национальные парламенты 47 государств СЕ».