Չեղարկե՛լ  Հայաստան-Եվրամիություն  համաձայնագիրը․ Խաչիկ Ասրյան
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանն առաջարկում է չեղարկել Հայաստան-Եվրամիություն համաձայնագիրը։ Նա, մասնավորապես, գրել է․
«Սույն թվականի մարտի 1-ին ուժի մեջ մտավ Հայաստան-Եվրամիություն համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը, որը ստորագրվել էր դեռևս 2017թ. նոյեմբերի 24-ին Բրյուսելում: Այդ համաձայնագիրը ենթադրում է համագործակցություն՝ ամենատարբեր ոլորտներում. արդարադատություն, անվտանգություն, տնտեսություն, գյուղատնտեսություն, ենթակառուցվածքներ, շրջակա միջավայր և կլիմա, կրթություն և գիտություն, մշակույթ, առողջապահություն:
Այդ համագործակցության անվան տակ պետք է հասկանալ, որ Եվրամիությունն իր հստակ վերահսկողությունն է հաստատելու վերոնշյալ ոլորտների նկատմամբ և Հայաստանը բոլոր հարցերում պետք է ենթարկվի Եվրոպայից իջեցված բոլոր հրահանգներին:
Հայաստանն ու Հայ ժողովուրդն իրենց մաշկի վրա շատ վաղուց զգացել են եվրոպական չափանիշների կործանարար ազդեցությունը, որն արտահայտվում է մեր սեփական պատմության, լեզվի, կրոնի, մշակույթի ուրացման, մեր ազգային ինքնության հետ որևէ ընդհանրություն չունեցող բարքերի արմատավորման տեսքով:
Հայ ժողովուրդն իր հավաքական կամքով պետք է մերժի եվրոպական կոչվող այլասերված բարքերը, որոնց միակ նպատակը մեր ազգային ինքնության ոչնչացումն ու Հայ տեսակի վերացումն է:
Հայ ժողովուրդը դեռ վաղուց է կայացրել քաղաքակրթական իր ընտրությունը, հայտարարելով, որ մենք, մեր մշակույթով, ավանդույթներով և արժեքներով, միասնական ու հոգեհարազատ ենք բարեկամ և ռազմավարական միակ դաշնակից Ռուսաստանի և ռուս ժողովրդի հետ, ու այդ միասնությունը խարխլող, և այդ միասնության ազնվությունը կասկածի տակ դնելու ցանկացած փորձ դատապարտված է ձախողման:
Հայաստանի նախկին և գործող իշխանությունների կողմից եվրոպական բարքերի բռնի և արհեստական ներդրումը հայ իրականության մեջ ոչ միայն անհեռանկար է, այլ նաև՝ կործանարար:
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը պահանջում է Հայաստանի գործող ապազգային իշխանությունից՝ անհապաղ չեղարկել Եվրամիության հետ չարիք դառնալիք այդ համաձայնագիրը, հայտարարելով, որ դրա էությունն ու ոգին չեն բխում Հայ ժողովրդի ազգային և պետական շահից:
Եթե գործող օտարածին և թրքապաշտ իշխանությունը չհետևի մեր պահանջին, և, շարունակի կատարել արևմտյան իր տերերի հրահանգները, ապա Եվրամիության հետ ստորագրած այդ չարիք համաձայնագիրը կչեղարկի Հայաստանի հաջորդ՝ Ազգային-Քրիստոնյա իշխանությունը՝ ի դեմս «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության, և Հայաստանում կհաստատի Ազգային-Քրիստոնեական արժեհամակարգ»:

Хачик Асрян: Расторгнуть соглашение Армения - Европейский Союз
Лидер «Армянских орлов» Хачик Асрян предлагает расторгнуть Соглашение о всеобъемлющем партнерстве Армения-Ес. В заявлении Асряна на сей счет, в частности, говорится:
«1 марта этого года вступило в силу Всеобъемлющее соглашение о расширенном партнерстве Армения - Европейский Союз, подписанное в Брюсселе 24 ноября 2017г. Это соглашение предполагает сотрудничество в различных сферах: правосудие, безопасность, экономика, сельское хозяйство, инфраструктура, окружающая среда и климат, образование и наука, культура, здоровье.
Под этим соглашением следует понимать, что Евросоюз установит свой четкий контроль над вышеупомянутыми сферами, Армения должна будет подчиняться всем указаниям Европы по всем вопросах.
Армения и армянский народ давно ощутили на своей коже разрушительное воздействие европейских стандартов, которое проявляется в отрицании нашей собственной истории, языка, религии, культуры и укоренении морали, не имеющей ничего общего с нашей Национальной идентичностью.
Армения и армянский народ давно ощутили на своей коже разрушительное воздействие европейских стандартов, которое проявляется в отрицании нашей собственной истории, языка, религии, культуры и укоренении морали, не имеющей ничего общего с нашей национальной идентичностью.
Армянский народ должен своей коллективной волей отказаться от так называемой извращенной европейской морали, единственной целью которой является разрушение нашей национальной идентичности и уничтожение армянского вида.
Армянский народ давно сделал свой цивилизованный выбор, заявив, что мы со своей культурой, традициями, ценностями едины и близки единственному стратегическому союзнику России, русскому народу, и любой, кто подрывает это единство и попытка ставить под сомнение честность этого единства, обречена на провал.
Принудительное и искусственное внедрение европейской морали бывшими и нынешними властями Армении не только бесперспективно, но и деструктивно.
Партия «Армянские орлы. Единая Армения» требует от нынешнего правительства Армении немедленно расторгнуть договор с Евросоюзом, заявляя, что его сущность и дух не проистекают из национально-государственных интересов армянского народа.
Если нынешнее чужеродное и протурецкое правительство не последует нашему требованию и продолжит следовать приказам своих западных хозяев, это соглашение-зло, подписанное с Европейским союзом, будет отменено следующей, Национально-Христианской властью Армении в лице партии «Армянские Орлы. Единая Армения», и в Армении будет создана Национально-Христианская система ценностей».