Ցանկանում ենք, որ Ադրբեջանի և ՀՀ-ի միջև բանակցություններում դրական առաջընթացը հանգեցնի երկու երկրների միջև խաղաղության ապահովման համաձայնագրի. Թուրքիայի ԱԱԽ
Թուրքիան ցանկանում է, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բանակցություններում դրական առաջընթացը հանգեցնի երկու երկրների միջև խաղաղության ապահովման համաձայնագրի: Այս մասին ասված է Թուրքիայի Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստի ավարտին արված հայտարարության մեջ, տեղեկացնում է ԱՊԱ-ն:
՛՛Թուրքիան պատրաստ է աջակցել բարի կամքի բոլոր ջանքերին՝ ուղղված մշտական խաղաղության հաստատմանը+՛՛,-նշված է հայտարարության մեջ:

Совет нацбезопасности Турции: Мы хотим, чтобы азербайджано-армянские переговоры привели к соглашению по обеспечению мира между двумя странами
Турция желает, чтобы позитивный прогресс в переговорах между Азербайджаном и Арменией привел к соглашению по обеспечению мира между двумя странами.
Как сообщает АПА, об этом говорится в заявлении по итогам заседания Совета национальной безопасности Турции.
Турция готова поддержать все усилия доброй воли, направленные на установление постоянного мира, - отмечается в заявлении.