Ավելի լավ կլիներ, որ Պեկարովան հարցներ՝ «ե՞րբ է ՀՀ-ն իր Սահմանադրությունից և օրենսդրական ակտերից հեռացնելու հարևաններին ուղղված տարածքային պահանջները»․ Հաջիզադե
՛՛Ավելի լավ կլիներ, եթե Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի խոսնակ Մարկետա Պեկարովա Ադամովան չմեկնաբաներ հայկական ՛՛կեղծ պատմությունների՛՛ (չակերտները-խմբ.) վրա հիմնված հարցերը՛՛: Այս մասին ասել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Այհան Հաջիզադեն, տեղեկացնում է ԱՊԱ-ն:
Նրա խոսքով՝ Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի նախագահը պետք է հարցներ, թե ՛՛երբ Հայաստանը կվերացնի իր Սահմանադրության եւ օրենսդրության մեջ ՛՛տարածքային պահանջները՛՛ (չակերտները-խմբ.) հարեւանների նկատմամբ՛՛:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Մարկետա Պեկարովա Ադամովան այսօր այցելել է Հայաստան:
՛՛Բաքու այցիս ժամանակ կհարցնեմ՝ ինչու իրենք չեն ուզում լուծումներ գտնել, որոնք կհարգվեն նաև ՀՀ ներկայացուցիչների կողմից՛՛,-Հայաստանում ասել է Պեկարովա Ադամովան:

''Было бы лучше, если бы спикер Палаты депутатов парламента Чехии не комментировал вопросы, основанные на армянских "фейковых историях": Гаджизаде
՛"Было бы лучше, если бы спикер Палаты депутатов парламента Чехии Маркетта Пекарова Адамова не комментировала армянские "фейковые истории" (кавычки-ред.). Об этом заявил пресс-секретарь МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде, сообщает АПА.
По его словам, председатель Палаты депутатов парламента Чехии должен был спросить, "когда Армения отменит "территориальные претензии " в своей Конституции и законодательстве (кавычки-ред.). по отношению к соседям''.
Ранее мы сообщали, что Маркетта Пекарова Адамова сегодня посетила Армению.
''Во время моего визита в Баку я спрошу, почему они не хотят найти решения, которые будут уважаться и представителями Армении'',-сказала Пекарова Адамова в Армении.