Ադրբեջանը չի մասնակցի Երևանում անցկացվող՝ ԵԱՀԿ ԽՎ նստաշրջանին. Գուլիև
Ադրբեջանը չի մասնակցի Երևանում անցկացվող՝ ԵԱՀԿ ԽՎ նստաշրջանին։ Այս մասին հայտնել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովում Ադրբեջանի պատվիրակության ղեկավար Ազայ Գուլիևը, տեղեկացնում է APA-ն։
Ինչպես հաղորդվում է՝ համապատասխան նամակ է ուղարկվել ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ներկայացված պատվիրակություններին և կազմակերպության միջազգային քարտուղարությանը: Նամակում ադրբեջանական կողմն իր մտահոգությունն է հայտնել Հայաստանում ՛՛հակաադրբեջանական քարոզչության և ադրբեջանաֆոբիայի դրսևորումների առնչությամբ՛՛։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 18-20-ը կկայանա ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանը, որը վեհաժողովի հիմնական նստաշրջաններից է: Հայաստան կժամանեն շուրջ 50 երկրի 300 պատվիրակներ: Հյուրընկալող կողմն Ազգային ժողովն է:

Делегация Азербайджана не будет участвовать в сессии ПА ОБСЕ в Ереване
Азербайджанская делегация не будет участвовать в осенней сессии Парламентской ассамблеи ОБСЕ (ПА ОБСЕ) в Ереване.
Об этом сообщил АПА глава делегации Азербайджана в Парламентской ассамблее ОБСЕ Азай Гулиев.
Азай Гулиев сказал, что делегация Милли Меджлиса Азербайджана в Парламентской ассамблее ОБСЕ направила представленным в ПА ОБСЕ делегациям и международному секретариату организации письмо о том, что не будет участвовать в осенней сессии ПА ОБСЕ, которая состоится 18-20 ноября этого года в Ереване.
В письме выражена обеспокоенность азербайджанской стороны ՛՛чувством враждебности и ненависти к Азербайджану, отчетливо проявляющейся антиазербайджанской пропагандой и азербайджанофобией в Армении՛՛.