Թուրքիայում ռուսական անձնագրերով 6 մարդ է ձերբակալվել լրտեսության համար
Թուրքիայում ձերբակալել են 6 օտարերկրյա քաղաքացիների, որոնց կասկածում են լրտեսության մեջ, հայտնում է Haberturk-ը ։
Հեռուստաալիքի տվյալներով ՝ ձերբակալման գործողությունը իրականացվել է Անթալիայում երկու հասցեներով եւ Ստամբուլում երեք հասցեներով: Ձերբակալվածներից առգրավել են երեք ատրճանակ, որոնցից մեկը եղել է խլացուցիչով եւ լազերային նշանառությամբ, ինչպես նաեւ փամփուշտներ:
Ձերբակալվածների մոտ հայտնաբերվել են նաեւ փաստաթղթեր ։ Լուսանկարում երեւում է, որ կասկածյալների անձնագրերից մեկը ռուսական է ։
Ստամբուլի ահաբեկչության դեմ պայքարի վարչության խումբը եւ ազգային հետախուզական կազմակերպությունը հետաքննություն են սկսել։

Шесть человек с российскими паспортами задержали в Турции за шпионаж
В Турции задержали шесть иностранных граждан, которых подозревают в шпионаже, передает телеканал Haberturk.
По данным телеканала, операцию по задержанию проводили по двум адресам в Анталии и по трем адресам в Стамбуле. У задержанных изъяли три пистолета, один из которых был с глушителем и лазерным целеуказателем, а также патроны.
У задержанных также нашли документы. На фото видно, что один из паспортов, обнаруженных у подозреваемых, является российским.
Группа управления по борьбе с терроризмом Стамбула и Национальная разведывательная организация начали расследование.