Ստամբուլ–Միներալնիե Վոդի ուղևորատար ավիաչվերթը հետ է շրջվել օդանավում հնարավոր անսարքությունների պատճառով
Ստամբուլից Միներալնիե Վոդի թռչող ուղևորատար ինքնաթիռը օդանավում հնարավոր անսարքությունների պատճառով վերադառնում է հետ։ Այդ մասին ТАСС-ին հայտնել են ավիադիսպետչերական շրջանակներից։
«Ստամբուլից Միներալնիե Վոդի մեկնած ինքնաթիռը օդանավում հնարավոր անսարքությունների պատճառով վերադառնում է Ստամբուլ», - ասել է գործակալության զրուցակիցը։ Նա չի հստակեցրել անսարքությունների հնարավոր բնույթը։
Համաշխարհային օդային երթևեկության մոնիթորինգի առցանց համակարգի տվյալներով,՝ ուղևորատար ինքնաթիռը թռիչքից հետո արտակարգ ազդանշան է տվել։
Մասնավորապես, Flightradar24-ի տվյալների համաձայն, օդանավը օդ է բարձրացել Ստամբուլի միջազգային օդանավակայանից և, գտնվելով Թուրքիայի օդային տարածքում, Սև ծովի վրա բարձրացել է գրեթե 10 հազար մետր։ Դրանից հետո, պորտալի տեղեկությամբ, ինքնաթիռը սկսել է իջնել, շրջվել դեպի հետադարձ ուղի և արտակարգ ազդանշան տվել։ Ներկայումս օդանավը շարժվում է դեպի Ստամբուլի օդանավակայան՝ մոտ 3 հազար մետր բարձրության վրա։

Пассажирский авиарейс Стамбул-Минеральные воды развернулся из-за возможных неполадок на борту
Пассажирский самолет, вылетевший из Стамбула в Минеральные Воды, возвращается обратно из-за возможных неполадок на борту. Об этом сообщили ТАСС в авиадиспетчерских кругах.
«Борт, вылетевший из Стамбула в Минеральные Воды, возвращается обратно в Стамбул из-за возможных неполадок на борту», - сказал собеседник агентства. Он не уточнил возможный характер неполадок.
По данным онлайн-системы мониторинга мирового воздушного трафика, пассажирский самолет после взлета подал сигнал тревоги.
В частности, согласно данным Flightradar24, борт взлетел из Международного аэропорта Стамбула и, находясь в воздушном пространстве Турции, набрал высоту почти 10 тыс. м над Черным морем. После этого, по информации портала, самолет стал снижаться, повернул обратно и подал сигнал тревоги. В настоящее время борт следует в аэропорт Стамбула на высоте около 3 тыс. м.