ՌԴ-ն Դոնեցկի մարզում «Իսկանդեր»-ով ոչնչացրել է ուկրաինական զենքի երկու խոշոր պահեստ
Ռուսաստանի զինված ուժերը Դոնեցկի մարզում «Իսկանդեր» համալիրով ոչնչացրել են Ուկրաինայի ԶՈՒ զենքի երկու խոշոր պահեստ։ Այս մասին չորեքշաբթի լրագրողներին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Իգոր Կոնաշենկովը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
««Իսկանդեր» օպերատիվ-մարտավարական հրթիռային համակարգը Դոնեցկի մարզի Կամենկա գյուղում հրթիռային և հրետանային զինատեսակների երկու մեծ պահեստ է ոչնչացրել»,- ասել է նա։
Կոնաշենկովը հավելել է, որ անցած օրվա ընթացքում օպերատիվ-մարտավարական ավիացիոն և հրթիռային ուժերը խոցել են Ուկրաինայի 64 ռազմական օբյեկտ:
«Ընդհանուր առմամբ, հատուկ ռազմական գործողության սկզբից ի վեր ոչնչացվել է 124 ինքնաթիռ և 77 ուղղաթիռ, 214 զենիթահրթիռային համակարգ, 321 անօդաչու թռչող սարք, 1752 տանկ և այլ զրահատեխնիկա, համազարկային կրակի 184 ռեակտիօվ համակարգ, 734 դաշտային հրետանու միջոց և ականանետ, ինչպես նաև 1640 միավոր հատուկ ռազմական տեխնիկա»,- ասել է Կոնաշենկովը։

ВС РФ уничтожили комплексом "Искандер" два крупных склада вооружения в Донецкой области
ВС РФ уничтожили комплексом "Искандер" два крупных склада вооружения в Донецкой области. Об этом сообщил журналистам в среду официальный представитель Минобороны РФ Игорь Конашенков.
"Оперативно-тактическим ракетным комплексом "Искандер" уничтожены два крупных склада ракетно-артиллерийского вооружения в населенном пункте Каменка Донецкой области", - сказал он.
Он добавил, что в течение прошедшего дня оперативно-тактической авиацией и ракетными войсками поражены 64 военных объекта Украины.
ВС РФ ракетами воздушного базирования уничтожили крупные склады горючего в районах Староконстантинов и Хмельницкий. "Высокоточными ракетами воздушного базирования уничтожены крупные склады горючего в районах Староконстантинов и Хмельницкий, с которых осуществлялись поставки топлива для бронетехники украинских войск в Донбассе", - заявил Конашенков.
"Всего с начала проведения специальной военной операции уничтожены: 124 самолета и 77 вертолетов, 214 зенитных ракетных комплексов, 321 беспилотный летательный аппарат, 1 752 танка и других боевых бронированных машин, 184 установки реактивных систем залпового огня, 734 орудия полевой артиллерии и миномета, а также 1 640 единиц специальной военной автомобильной техники", - сказал Конашенков.