Պուտինը հանձնարարել է Մանտուրովին համակարգել օգնության ցուցաբերումը Կուրսկի մարզի բնակիչներին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանձնարարել է  ՌԴ առաջին փոխվարչապետ Դենիս Մանտուրովին համակարգել օգնության ցուցաբերումը Կուրսկի մարզի բնակիչներին։
«Կցանկանայի ասել, որ Կուրսկի նահանգապետի պաշտոնակատար [Ալեքսեյ Սմիրնովի] հետ իմ խոսակցության արդյունքներով հանձնարարություններ են տրվել մի շարք քաղաքացիական գերատեսչությունների մարզի բնակիչներին անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու վերաբերյալ։ Կառավարությանը նույնպես խնդրում եմ զբաղվել դրանով անհապաղ»,- ասել է նախագահը՝ բացելով կառավարության անդամների հետ խորհրդակցությունը։ Նա խնդրել է կառավարության առաջին փոխնախագահ Դենիս Մանտուրովին համակարգել այդ աշխատանքն առաջին փուլում։
Խոսելով կառավարության անդամների հետ հանդիպման օրակարգի մասին՝ Պուտինը  նշել է, որ խոսակցությունէ լինելու տարբեր ուղղությունների շատ հարցերի մասին։ Նախագահի խոսքով՝ դրանցից մեկը շինարարական համալիրն է, այդ մասին առանձին խոսակցություն կլինի։ Նաեւ, ինչպես նշել է Պուտինը, խոսակցություն կլինի մշակող արդյունաբերության զարգացման եւ այլ հարցերի վերաբերյալ։

Путин поручил Мантурову координировать оказание помощи жителям Курской области
Президент России Владимир Путин поручил первому вице-премьеру РФ Денису Мантурову координировать работу по оказанию помощи жителям Курской области.
«Хотел бы сказать, что по итогам моего разговора с исполняющим обязанности губернатора Курской области [Алексеем Смирновым] даны поручения ряду гражданских ведомств по оказанию необходимой помощи жителям области. Правительство тоже прошу заняться этим безотлагательно», - сказал президент, открывая совещание с членами кабмина. Он попросил первого зампредседателя правительства Дениса Мантурова координировать эту работу на первом этапе.
Говоря о повестке встречи с членами кабмина, Путин отметил, что предстоит разговор по многим вопросам по различным направлениям. По словам президента, одним из них является строительный комплекс, об этом будет отдельный разговор. Также, как отметил Путин, будет разговор о развитии обрабатывающей промышленности и по другим вопросам.