Պեսկովը Սև ծովում ռուսական նավին հարվածելու մասին հարցը վերահասցեագրել է զինվորականներին
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը չի մեկնաբանել Սեւ ծովում ռուսական նավին հասցված հարվածի մասին տեղեկությունները եւ այդ հաշվով բոլոր հարցերը վերահասցեագրել է պաշտպանության նախարարությանը, տեղեկացնում է ՛՛Ինտերֆաքս՛՛-ը։
Ի պատասխան հաղորդումները մեկնաբանելու խնդրանքի՝ նա լրագրողների հետ զրույցում, մասնավորապես, ասել է. ՛՛Դա ուղղակիորեն կապված է հատուկ ռազմական գործողության ընթացքի հետ։ Հետեւաբար, դա բացառապես պաշտպանության նախարարության գործն է՛՛:
Պեսկովը նաեւ հավելել է. ՛՛Ես առաջարկում եմ ձեզ կողմնորոշվել մեր զինվոր գործընկերների հայտարարություններով։ Ես այդ առիթով ձեզ ոչինչ ասել չեմ կարող՛՛:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ներում տեղեկություններ էին հայտնվել, որ երեքշաբթի Ուկրաինան հարված է հասցրել Սեւ ծովում ռուսական նավերից մեկին։

Песков переадресовал военным вопрос об ударе по российскому кораблю в Черном море
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков не стал комментировать сообщения о нанесении удара по российскому кораблю в Черном море и переадресовал все вопросы на этот счет в Минобороны, передает «Интерфакс».
«Это напрямую связано с ходом СВО. Соответственно, это исключительно прерогатива министерства обороны», - сказал Песков в среду журналистам на просьбу прокомментировать соответствующие сообщения СМИ.
«Я предлагаю вам ориентироваться на заявления наших военных коллег. Я по этому поводу ничего вам сказать не могу», - добавил он.
Ранее в СМИ появились сообщения, что во вторник Украиной был нанесен удар по одному из российских кораблей в Черном море.