Պաղեստինը տեղեկացրել է, որ կան զոհեր Իսրայելի հետ հակամարտության թեժացման հետեւանքով
Այսօր առավոտյան զոհվել է չորս պաղեստինցի, շատերը վիրավորվել են Գազայի հատվածի իսրայելական հրետակոծության հետեւանքով, փոխհրաձգության ժամանակ, տեղեկացրել է WAFA պաղեստինյան գործակալությունը։
Բժշկական աղբյուրների համաձայն՝ երկու պաղեստինցի զոհվել է փախստականների Բուրեյջ ճամբարից արեւելք, Գազայի կենտրոնական մասում, եւս երկու հոգի սպանվել է Գազայի հյուսիսում։
Ավելի ուշ պաղեստինյան ԶԼՄ-ները տեղեկացրել են եւս երկու մարդու՝ Բեյթ Լահիայի ինդոնեզական հիվանդանոցի աշխատակցի եւ պաղեստինցի լրագրող Մոհամադ Սալհիի զոհվելու մասին։

Палестина сообщила о погибших в результате эскалации конфликта с Израилем
Четверо палестинцев погибли сегодня утром, и многие другие получили ранения, некоторые серьезные, в результате израильского обстрела сектора Газа после перестрелки между группировками в секторе Газа и израильскими оккупационными силами, когда жизнь в осажденном морском анклаве замерла, сообщает палестинское агентство WAFA.
Согласно медицинским источникам, двое палестинцев погибли в результате обстрела к востоку от лагеря беженцев Бурейдж в центральной части сектора Газа, еще двое были убиты на севере сектора Газа.
Позже палестинское СМИ сообщило о гибели еще двух человек: сотрудника Индонезийской больницы в Бейт-Лахии, к северу от сектора Газа и палестинского журналиста Мохаммада Салхи.