Մարինե Ավալյանը չի հայտնվել կործանված ինքնաթիռում՝ թոռնուհու պատճառով
Telegram-ի «112» ալիքի տվյալներով՝ կինը դեռևս գրանցված է որպես ուղևոր, բայց իրականում նա չի նստել ինքնաթիռ։
«Թոռնուհիս հիվանդացավ, որոշեցի վերադառնալ։ Հիմա գնում եմ Թինդա։ Գնացքով։ «Թոռնուհիս փրկեց ինձ...», - լրագրողներին ասել է Մարինան։
Կինը լուրերից իմացել է, որ ինքնաթիռը, որով նա պետք է թռչեր՝ վթարի է ենթարկվել։ Ավալյանը խոստովանել է, որ շոկի մեջ էր՝ գիտակցելով, թե որքան մոտ էր իր մահը։
Հիշեցնենք, որ «Անգարա» ավիաընկերության Ан-24 ինքնաթիռը, որը կատարում էր Խաբարովսկ-Բլագովեշչենսկ-Թինդա թռիչքը՝ վթարի է ենթարկվել տեղական ժամանակով մոտավորապես ժամը 12:58-ին՝ Թինդայում վայրէջքի մոտենալիս, շրջանցիկ ճանապարհով անցնելուց հետո։ Ինքնաթիռի բեկորները հայտնաբերվել են Թինդայից 15 կմ հեռավորության վրա՝ լեռան լանջին։ Ինքնաթիռում եղել է 43 ուղևոր, այդ թվում՝ 5 երեխա, և անձնակազմի 6 անդամ, ընդհանուր առմամբ՝ 49 մարդ։ Նախնական տվյալներով՝ ինքնաթիռում գտնվող բոլոր մարդիկ մահացել են։ Հարուցվել է քրեական գործ՝ օդանավերի տեղաշարժի և շահագործման անվտանգության կանոնների խախտման հոդվածով։

Марина Авалян не попала на разбившийся самолет из-за внучки
Как сообщает телеграм-канал «112», женщина до сих пор числится в списках пассажиров, но на самом деле на рейс она не села.
«Внучка заболела, я решила вернуться. Сейчас в Тынду еду. На поезде. Внучка меня спасла…» - рассказала Марина журналистам.
О том, что самолет, на котором она должна была лететь, разбился, женщина узнала из новостей. Авалян призналась, что находится в шоке от осознания того, насколько близко была смерть.
Напомним, что Ан-24 авиакомпании «Ангара», выполнявший рейс Хабаровск - Благовещенск - Тында, разбился примерно в 12:58 по местному времени при заходе на посадку в Тынде, после ухода на второй круг. Обломки самолета были обнаружены в 15 км от Тынды на склоне горы. На борту находилось 43 пассажира, включая 5 детей, и 6 членов экипажа, всего 49 человек. Предварительно, все находившиеся на борту погибли. Возбуждено уголовное дело по статье о нарушении правил безопасности движения и эксплуатации воздушного судна.