Կրեմլում հայտարարել են, որ պատրաստ են քննարկել Բայդենի եւ Պուտինի G20-ում հանդիպման առաջարկը
Կրեմլում պատրաստ են քննարկել G20-ի գագաթնաժողովում Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի նախագահների հանդիպման առաջարկը, եթե այն ստացվի ԱՄՆ-ից: Այս մասին հոկտեմբերի 11-ին «60 րոպե» հաղորդման եթերում հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հնարավոր է համարել, որ «Մեծ քսանյակի» առաջնորդների առաջիկա հանդիպմանը նա կարող է հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, հաղորդում է Reuters-ը:
Հարցին, թե հնարավոր է արդյոք մեկ առ մեկ հանդիպում եւ բանակցություններ, Բայդենը պատասխանել է. «տեսնենք»։

В Кремле готовы рассмотреть предложение о встрече российского и американского президентов на саммите G20
В Кремле готовы рассмотреть предложение о встрече российского и американского президентов на саммите G20, в случае, если оно поступит от США. Об этом заявил глава МИД РФ Сергей Лавров 11 октября в эфире программы «60 минут».
Ранее президент США Джо Байден допустил, что на ближайшей встрече лидеров «Большой двадцатки» он может встретиться с президентом России Владимиром Путиным, сообщает Reuters.