Իրանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները բանակցել են
Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլահիանը հանդիպել է իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ, հայտնում է ԻՐՆԱ-ն։
Հանդիպումը կայացել է Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի 78-րդ Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում։
Բայրամովը գոհունակություն է հայտնել երկու երկրների տարբեր պատվիրակությունների վերջին հանդիպումների և ձեռք բերված արդյունքների կապակցությամբ։
Նա երկու երկրների տարբեր բարձրաստիճան պաշտոնյաների վերջին հանդիպումների արդյունքները գնահատել է կառուցողական և խոստումնալից և պատրաստակամություն է հայտնել նոր կառուցողական քայլեր ձեռնարկել երկու երկրների միջև։
Ավելի վաղ Ամիր Աբդոլահիանը հանդիպել էր այլ երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի, Շվեդիայի  և Սաուդյան Արաբիայի  իր գործընկերների հետ։

Главы МИД Ирана и Азербайджана провели переговоры
Министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян встретился со своим азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым, передает ИРНА.
Встреча состоялась в Нью-Йорке на полях 78-й Генеральной Ассамблеи ООН.
Байрамов выразил удовлетворение недавними встречами различных делегаций двух стран и достигнутыми результатами.
Он оценил результаты недавних встреч различных высокопоставленных должностных лиц двух стран как конструктивные и перспективные и выразил готовность предпринять новые конструктивные шаги между двумя странами.
Ранее Амир Абдоллахиян встречался со своими коллегами из других стран, включая Армению, Швецию и Саудовскую Аравию.