«Հայաստանը աստիճանաբար ընդունում է նոր իրականությունը»․ Հաջիև
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ հայ-ադրբեջանական խաղաղ գործընթացը դուրս է գալիս հայտարարությունների շրջանակից և ամրապնդվում է Բաքվի գործնական քայլերով, փոխանցում են տեղական ԶԼՄ-ները։
Նրա խոսքով՝ «Հարավային Կովկասում այժմ խաղաղություն է տիրում, սակայն Հայաստանն աստիճանաբար ընդունում է նոր աշխարհաքաղաքական իրողությունը և գիտակցում Ադրբեջանի ու Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարևորությունը»։
Հաջիևը նաև հայտարարել է, որ «Զանգեզուրի միջանցքի» բացումը բխում է երկու երկրների շահերից և նոր տարանցիկ հնարավորություններ կստեղծի տարածաշրջանի համար»։

Гаджиев: «Армения постепенно принимает новую реальность»
Помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев заявил, что армяно-азербайджанский мирный процесс выходит за рамки заявлений и подкрепляется практическими действиями Баку, передают местные СМИ.
По его словам, «на Южном Кавказе сейчас царит мир, а Армения постепенно принимает новую геополитическую реальность и осознает важность отношений с Азербайджаном и Турцией».
Гаджиев также заявил: «Открытие Зангезурского коридора отвечает интересам обеих стран и создаст новые транзитные возможности для региона».