Հայ գործարարը գնել է Թբիլիսիի ամենանշանավոր շենքերից մեկը
Հայ գործարար Կարեն Սաֆարյանի հոլդինգային ընկերությունը՝ AGE S A-ն, որը մտնում է Arins Group ընկերությունների խմբի մեջ, գնել է Թբիլիսիի Ռուսթավելի պողոտայում գտնվող հինգաստղանի Biltmore հյուրանոցը։ Այդ մասին հաղորդում են վրացական լրատվամիջոցները։
Biltmore հյուրանոցից բացի, Arins Group ընկերությունների խումբը շեյխ Նահայյան Մաբարաք Ալ Նահայյանի ներդրումային հոլդինգային ընկերությունից ձեռք է բերել նաև Terrabank-ը։ Կողմերի միջև համաձայնությունն արդեն ձեռք է բերվել, թեև բանկի բաժնետոմսերի վաճառքի համար դեռ պահանջվում է Ազգային բանկի հավանությունը։
Հինգաստղանի Biltmore Tbilisi հյուրանոցը, որը համարվում է Թբիլիսիի ամենանշանակալի շենքերից մեկը, ռազմավարական ներդրում է զբոսաշրջության ոլորտում և ընդգծում է ընկերության երկարաժամկետ հետաքրքրությունը Վրաստանի նկատմամբ։

Армянский бизнесмен купил одно из самых знаковых зданий Тбилиси
Холдинговая компания армянского бизнесмена Карена Сафаряна AGE S A, входящая в группу компаний Arins Group, купила пятизвездочный отель Biltmore на проспекте Руставели в Тбилиси. Об этом сообщают грузинские СМИ.
Помимо отеля Biltmore, группа компаний Arins также приобрела Terrabank у инвестиционной холдинговой компании шейха Нахайяна Мабарака Аль Нахайяна. Соглашение между сторонами уже достигнуто, хотя для продажи акций банка еще требуется одобрение Национального банка.
Пятизвездочный отель Biltmore Tbilisi, считающийся одним из самых знаковых зданий Тбилиси, представляет собой стратегическую инвестицию в туристический сектор и подчеркивает долгосрочный интерес компании к Грузии.