Էրդողանը Պուտինի հետ Սոչիում քննարկում է Սիրիայի հարցը
Սոչիում ՌԴ նախագահի նստավայրում բանակցություններ են ընթանում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի միջև: Այս մասին հայտնում է Риа -ն
Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել Է, որ Սիրիայում իրադրությունն այժմ սրված Է, բոլորը դա տեսնում են եւ հասկանում, ուստի այդ հարցի շուրջ Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի խորհրդակցությունը շատ պահանջված է:
«Ցանկանում եմ հույս հայտնել, որ ռուս-թուրքական հարաբերությունների այն մակարդակը, որը ձեռք Է բերվել վերջին ժամանակներս, իր դերը կխաղա այն բոլոր բարդ հարցերի կարգավորման գործում, որոնք այսօրվա դրությամբ առկա են տարածաշրջանում»,-ասել Է Պուտինը:

Эрдоган обсуждает с Путиным ситуацию в Сирию
В Сочи в резиденции президента РФ проходят переговоры между Владимиром Путиным и лидером Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
Как сообщает РИА, Владимир Путин заявил, что ситуация в Сирии сейчас обострена, все это видят и понимают, поэтому российско-турецкие переговоры очень актуальны.
«Хочу выразить надежду, что тот уровень российско-турецких отношений, который был достигнут в последнее время, сыграет свою роль в урегулировании всех сложных вопросов, которые на сегодняшний день существуют в регионе»,-сказал Путин.